ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10526202
nr 1052 6202
nyrokoko, förgylld, höjd: 148 cm
Kondition: skadad, skadat glas
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 augusti 2016
kl 18:31:35
150 kr
400 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.